بیانیه های خنده دار

من هر چه به این بیانیه سپاه نگاه می کنم بیشتر خنده ام می گیرد! بیانیه ای که مثلا قرار است کوبنده و رعب آور باشد سخت مضحک از کار درآمده است. این نتیجه پیله ای است که دور خود تنیده اند و جهان را نمی بینند و تغییرات حادث شده را نمی شناسند. 

سپاه به ملت شریف و انقلابی ایران خطاب می کند اما منظورش از ملت منهای آن رقم رسمی چندمیلیونی است که به قول این بیانیه در جبهه شکست خوردگان انتخابات اند. ملت ملت است. پیروزشده و شکست خورده ندارد. مگر اینکه فرض کنیم فقط پیروزها ملت اند. اما اگر این است ما معتقدیم شما تقلب کردید و ما پیروزیم. پس به حساب شما ما ملت ایم!

می گوید برخی اخبار و گزارشات دریافتی حکایت از برنامه‌ریزی شبکه‌‌های بیگانه بویژه سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی در ایجاد اختلال و انحراف در حرکت توفنده و یکپارچه شما مردم عزیز و آگاه علیه رژیم اشغالگر قدس دارد. 
 ما که خودمان جزو ملت ایم هر چه خواندیم و شنیدیم از همین ملت غیور و ما مردم عزیز بود. مگر اینکه فرض کنیم آیت الله صانعی تازگی صهیونیست شده یا مجمع روحانیون به شبکه های بیگانه پیوسته و خلاصه همه این نخبگان و روحانیان که دعوت به راهپیمایی روز قدس کرده اند از طرف اسرائیل نیابت داشته اند.

بعد واقعا تماشایی است که این افسران انقلاب، دشمنان انقلاب و نظام را کنار شکست‌خوردگان عرصه انتخابات اخیر می گذارند و خودشان هم متوجه نمی شوند چه مزخرفاتی می بافند. این شکست خوردگان همان چندین میلیون ناقابل اند که اینهمه پزش را رهبر و رئیس جمهورش می دهند که اینها رای به نظام داده اند اما در بیانیه افسران خیلی انقلابی ما می شوند کسانی که در تلاش هستند برای انتقام از مردمی کار کنند که حماسه
۲۲ خرداد و حضور بی نظیر ۸۵ درصدی را خلق کرده اند. خیلی نیاز به هوش فراوان ندارد که این میلیونها مردم شکست خورده، به زعم افسران خیلی انقلابی، هم جزو همان حماسه و همان ۸۵ درصد بوده اند. نمی شود که یکبار در قالب آن ۸۵ درصد برایشان هورا کشید و یکبار هم همانها را در صف دشمنان نشاند! 

بعد هم حرکات خاص و شعارهای انحرافی و استفاده از نماد‌های فریبنده رنگین یعنی چه؟ از کی تا حالا سپاه وارد عرصه تشخیص رنگهای فریبنده شده است؟ کار سپاه این است؟ رنگ بدتر است یا ننگ؟ بعد هم عمل کردن به نسخه رسانه‌های بیگانه و البته حتما صهیونیستی یعنی چه؟ رسانه خودی کدام است؟ همین رسانه هایی که مثل اب خوردن از بام شام دروغ می گویند؟ بهتر نیست این افسران محترم بگویند از ترس دارند زبان فارسی دری را به دری وری تبدیل می کنند؟ گروههایی از همان میلیونها مردم ۸۵ درصدی می خواهند بیایند به شیوه خود روز قدس را گرامی بدارند. به سپاه چه؟ سپاه را چکار به راهپیمایی مردم حماسه ساز؟ مگر روز قدس ملک طلق سپاه است؟ مگر روز دولت است؟ مگر روز ارتش است؟ روز قدس روز مسلمانان است و این مردم ۸۵ درصدی هم مسلمان اند. می خواهند اصلا داد بزنند و دادخواهی کنند. به شما چه مربوط که برای آنها خط و نشان بکشید؟ چه کسی گفته شما می توانید برای مردم ۸۵ درصدی تعیین تکلیف کنید؟ کی به شما گفته که می توانید جلو مردم بایستید؟ 

من اطمینان دارم یک آدم عاقل و سالم این بیانیه را ننوشته است و حتما هزاران سپاهی هستند که آنها هم به این بیانیه نویس می خندند: هشدار می‌دهیم چنانچه قصد هرگونه اخلال و بی‌نظمی در راهپیمایی با شکوه روز قدس را داشته باشند با برخورد قاطع فرزندان شجاع و غیور ملت مواجه خواهند شد.

مثلا چه خواهید کرد آقایان افسران؟ چه دارید که تا به حال رو نکرده اید؟ غیر از باتوم و لباس شخصی و کلت کمری و کتک و فحش و حبس و دادگاه نمایشی و اعتراف بازی چه دارید؟ خب اگر قرار بود آن کارها موثر باشد که تا به حال شده بود. چرا خودتان را با ابن بیانیه ها مضحکه می کنید؟ این روزها و این ماهها در تاریخ ثبت می شود. امروز و فردا به این بیانیه هاتان می خندند. می گویند یک آدم سالم و عاقل نبود که یک بیانیه معقول بنویسد. یا ننویسد برود عملیات اش را بکند و بزند و بگیرد و بکشد. ادم که انشا ندارد خودش را رسوای عام و خاص نمی کند که. 

می گوید از اقشار و آحاد مختلف ملت، بویژه مردم شریف تهران، می خواهیم چنین و چنان بکنند. این بویژه اش دیگر واقعا آخر مضحکه است. مردم تهران که بارها و بارها نظر خود را اعلام کرده اند از ولی عصر تا بهارستان از هفت تیر تا آزادی از حسینیه ارشاد تا مسجد قبا. شما تازه بیدار شده اید؟ مردم تهران چه بکنند؟ این عوامل بیگانه کی و کجا هستند که مردم باید با انها مقابله کنند؟ حضور گسترده هم داشته باشند؟ این واقعا خواست قلبی شما ست؟ تمام این بیانیه در مذمت حضور تهرانی ها ست و نگرانی از اینکه با نماز جمعه قدس چه می کنند. با راهپیمایی قدس چه می کنند. دو هفته است که هر چه توانسته اید هشدار داده اید. تهدید به دستگیری این و آن کرده اید. بیانیه های رسوا در تکذیب فجایعی که در زندانهاتان اتفاق می افتد صادر کرده اید. سه ماه است که مردم را خون به جگر کرده اید. بچه هاشان را کشته اید. فرزندان و برادران و پدران و دختران آنها را به هر بهانه حبس و زجر و توهین کرده اید. دهها نفر را همین روزها دستگیر کرده اید. امشب علی پیرحسینلو و همسرش را هم دستگیر کرده اید. لابد جزو محافل مخفی صهیونیستی بودند که قرار داشتند فردا روز قدس تان را خراب کنند. حالا مردم تهران چه کنند؟ برای شما هورا بکشند؟ وقتی شعار دادید مرگ بر آمریکا نگویند مرگ بر روسیه؟ می خواهید مردم شعار واحد بدهند؟ می دهند. ولی چه کسی گفته شعار شما را باید تکرار کنند؟ می خواهید مردم در یک صف باشند. خواهند بود. اما چه کسی گفته این همان صفی است که شما جلودار آن اید؟ چه هنری کرده اید که مردم باید به شما اقتدا کنند؟

مطالب دیگر

افسانه هر ملیت یک دولت

صداهای قومیت‌گرایانه در ماه‌های اخیر بیشتر از همیشه شنیده می‌شود؛ صداهایی که رسانه‌ها و سیاست‌های معینی آن را بازتاب می‌دهند و طنین اغراق‌آمیزی به آن

مدرنیته کسب مهارت است

سالها ست درگیر نظریه ایم. انواع و اقسام نظریه ها در بازار اندیشه و نشر ایران رایج است. تصور بر این است که بهترین نظریه