Search
Close this search box.

وبلاگ نویسی، انتشار در وب و کنشگری خلاق

موسسه توانا که برگزار کننده دوره های آموزشی آنلاین است درسنامه وبلاگ نویسی و انتشار در وب و کنشگری را منتشر کرده است. این درسنامه فشرده و سرخط مطالب درسی است که من سال گذشته ارائه کردم و در زمستان هم تکرار کردم. 

درسنامه در ۶ فصل تنظیم شده است به این شرح:

فصل اول: منطق رسانه های نو: جهان خاکستری است

 فصل دوم: جمهوری ضدرسانه اسلامی

 فصل سوم: وبلاگ: نظم، شورش و فردیت

 فصل چهارم: رسانه پرداز شدن شهروندان

 فصل پنجم: وب و کنشگری خلاق، مباحث پایه

 فصل ششم: وب و کنشگری خلاق، توصیه ها و روشها

اگر قرار بود این درسگفتارها به صورت کتاب مستقلی درآید حجم کنونی آن – یعنی بیشتر از ۲۷ هزار کلمه – دوبرابر و بیشتر می شد. بنابرین آنچه از این درسنامه می توانید انتظار داشته باشید در دست داشتن سرفصل ها و سرنخ ها و سرخط های مطالب کلاس همراه با شرحی فشرده است. متن پی دی اف درسنامه را از اینجا دریافت کنید.

این درس هم ویدئو دارد و هم اسلاید و آزمون. ویدئوها را می توانید در صفحه ویژه درس در توانا بیابید. اگر قصد دارید این درسها را برای کلاسهای دیگری در گروههای خصوصی تنظیم کنید می توانید با من تماس بگیرید تا اسلایدها را هم در اختیارتان بگذارم.

مثل همیشه از هر نوع نقد و نظر استقبال می کنم. چه در مقام خواننده و آموزنده و چه در مقام صاحبنظر و متخصص رسانه اگر نظری و نقدی داشته باشید خوشحال می شوم دریافت کنم. تا همین جا از نظرات تفصیلی یکی از استادان رسانه در تهران برای بهینه سازی بحث ها سود برده ام. این مجموعه برای اولین بار در زبان فارسی ارائه می شود و طبعا جای کار و بهبود و بهینه سازی بسیار دارد. نقد و نظر شما به من کمک می کند آن را برای فصلهای بعدی درس یا گسترش دادن مباحث درسنامه ویرایش کنم.

مطالب دیگر

استاد فلک دولتمند خال

به لایق شیرعلی خیلی علاقه داشت. در شعر مولوی غرق بود. به نازکی های زندگی مردم خود سخت آگاه بود. گرفتارش بود. میان جنگ و

افسانه هر ملیت یک دولت

صداهای قومیت‌گرایانه در ماه‌های اخیر بیشتر از همیشه شنیده می‌شود؛ صداهایی که رسانه‌ها و سیاست‌های معینی آن را بازتاب می‌دهند و طنین اغراق‌آمیزی به آن