Search
Close this search box.

همشهری معین

یک پیشنهاد بی‌شرمانه به دکتر معین

آقای دکتر! تازگی‌ها بلاگر شده‌اید. معلوم است از این فضا خوش‌تان آمده و چندان هم بی‌چشم‌داشت نیستید. به نظرم می‌رسد کمی هم جا باز کرده‌اید در دل برخی بلاگرهای شناخته‌شده‌تر. اگر چنین است، پیشنهاد می‌کنم برای این که قدرت نفوذتان را در مقام یک کاندیدای ریاست جمهوری پیش از به قدرت رسیدن به این جماعت نشان دهید و ایشان حجت روشنی برای گرایش به شما پیدا کنند، از موضوع در زندان باقی ماندن  چند بلاگر دیگر استفاده کنید. نه! نمی‌گویم برای آزادی‌شان اقدام کنید. چون واقع‌بین‌ام. شما هم نگویید که نمی‌خواهید از این موضوع استفاده‌ی انتخاباتی بکنید. اگر این پیشنهاد را عملی کنید، شاید برخی آن را غیرصادقانه تلقی کنند، ولی نتیجه‌ی احتمالی‌اش هم به سود بلاگرهاست، هم به سود شما در معرفی کارایی شخصیتی خود، و هم تمرین کوچکی‌ست برای روبه‌رو شدن با هزار جور بدبختی و بحران بزرگ در دوران ریاست جمهوری احتمالی شما.

آقای دکتر! همشهری! جناب معین! شمار زیادی از بلاگرها خواهان آزادی بلاگرهایی‌اند چون مجتبی سمیعی‌نژاد، ولی هنوز هیچ‌کدام نه می‌دانند اتهام واقعی او ـ و آن‌ها ـ  چیست و نه می‌دانند اتهامی که به او ـ و آن‌ها ـ بسته شده چیست. شما سال‌ها در این کشور وزیر بوده‌اید. در عین حال به حزبی وابسته‌اید که در بخش‌هایی هرچند خرد از نظام قدرت و نفوذی دارد. از نفوذ و روابط‌تان استفاده کنید، بررسی کنید و فقط به بلاگرها بگویید گناه ایشان چیست و اتهامی که به آن‌ها بسته شده چیست؟ اگر پاسخ دقیق همین پرسش را در چند سطر هم که شده برای بلاگرها بیاورید و در وبلاگ‌تان منتشر کنید، مطمئن باشید حرکتی بزرگ انجام داده‌اید؛ حرکتی که هم به سود بلاگرهای زندانی‌ست، هم  به سود فضای وبلاگستان، هم به سود شما در برقراری ارتباط مؤثرتر با بلاگرها، و هم به سود اصلاح‌طلبی در ایران. باور کنید.

سیدرضا شکراللهی ـ خوابگرد

جمعه ۲۳ اردیبهشت ۸۴

مطالب دیگر

استاد فلک دولتمند خال

به لایق شیرعلی خیلی علاقه داشت. در شعر مولوی غرق بود. به نازکی های زندگی مردم خود سخت آگاه بود. گرفتارش بود. میان جنگ و

افسانه هر ملیت یک دولت

صداهای قومیت‌گرایانه در ماه‌های اخیر بیشتر از همیشه شنیده می‌شود؛ صداهایی که رسانه‌ها و سیاست‌های معینی آن را بازتاب می‌دهند و طنین اغراق‌آمیزی به آن